Co deweloperzy oferują w nowym budownictwieWraz z rosnącymi kosztami ziemi i niezwykle ciasnym rynkiem mieszkaniowym, nowe domy są często mniejsze lub mają mniej sypialni niż to, czego kupujący mogą się spodziewać. Mniejsze domy i przestrzenie są niefortunnym efektem ubocznym kryzysu mieszkaniowego. Nowy dom nie musi być jednak mały. Nowe inwestycje budowlane oferują więcej niż to, co jest dostępne w ustalonych społecznościach. Nie ma tam "symbolicznego" poddasza lub przestrzeni na strychu, która nie jest dużo większa od tego, co deweloperzy dodają w starszych domach. W nowych projektach budowlanych jest miejsce na prawdziwe domowe biuro, wiele sypialni oraz dużo miejsca do przechowywania w całym domu.

Dostępność dla wszystkich

Populacja się starzeje, a obecnie tylko 13% nowo wybudowanych domów jest zaprojektowanych lub zmodyfikowanych pod kątem dostępności udogodnień dla podeszłego wieku. Tymczasem jedna na trzy osoby w ciągu swojego życia będzie niepełnosprawna.

Projektując nowe budownictwo, inwestorzy powinni mieć na uwadze swoich przyszłych mieszkańców i uczynić swoje domy tak dostępnymi, jak to tylko możliwe, włączając w to łatwo dostępne włączniki światła, większe drzwi oraz więcej sypialni na parterze.

Wysokiej klasy wykończenia i materiały

Przez dziesięciolecia deweloperzy skupiali się na tym, co tanie i łatwe, używając materiałów, które byłyby łatwe do zainstalowania, ale o których również łatwo zapomnieć. Oznacza to takie rzeczy jak podłogi winylowe, linoleum w kuchni i łazience oraz tandetny, winylowy siding i materiały dachowe.

Nowe budownictwo oferuje opcje, które są łatwe do czyszczenia, ale także mają trwałą jakość. Materiały te są łatwe do utrzymania i zachowają swój wygląd dłużej niż to, co można zobaczyć w starszych nieruchomościach. Mają one również tendencję do bycia mniej kosztownymi w skali wielu lat.

Naturalne oświetlenie w nowym budownictwie

Nie jest niczym niezwykłym, że starsze domy mają bardzo ciemne wnętrza. Okna mogą być małe i przykryte ciężkimi zasłonami. Nowy dom będzie miał okna, które są większe, bardziej przemyślane i lepiej rozmieszczone. Zobaczysz również świetliki, które są zaprojektowane tak, aby rzeczywiście wpuścić światło, a nie tylko być źródłem wycieków po latach.

Nowe domy wykorzystują również bardziej nowoczesne techniki kontroli ilości światła w pomieszczeniu, co może stanowić ogromną różnicę w ogólnym odczuciu pomieszczenia.

Nowe budownictwo może zaoferować większe i bardziej luksusowe udogodnienia, więcej miejsca do przechowywania i lepsze materiały. Nie ma już potrzeby poświęcania przestrzeni lub jakości tylko dlatego, że kupujesz nowo wybudowany dom.